Press "Enter" to skip to content

Роднините на починати ковид пациенти во „Жан Митрев“ даваат искази во обвинителството

Во јавното обвинителство десетина семејства досега дадоа искази пред обвинителката која отвори истрага против доктор Жан Митрев за „Измама на пациенти“. Специјална комисија на Министерството…

Судот му го одзеде пасошот на Жан Митрев, обвинителството отвори истрага за измама на пациенти

Судија на претходна постапка го прифати предлогот на скопското Јавно обвинителство и донесе одлука да му го одземе пасошот на доктор Жан Митрев, како мерка…

Случај Жан Митрев: Обвинителството со индикации дека може да ја напушти државава

Доктор Жан Митрев денеска е повикан на распит во скопското Јавно обвинителство. Обвинителството го повика сопственикот на приватната клиника по добиени информации дека е можно…

Управата за извршување санкции ја крие Катица Јанева од новинари

„Отвори, отвори“. Овие зборови ги повторуваше поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, кога не ѝбеше дозволен влез во Управата за безбедност и контраразузнавање.…

WordPress Lightbox Plugin