Press "Enter" to skip to content

ИРЛ

Студентска мизерија: Студентите во студентските домови се хранат со 1 евро дневно

Едно евро за храна дневно и една банана месечно добиваат студентите сместени во државните студентски домови „Стив Наумов“, „Гоце Делчев“ и „Кузман Јосифовски – Питу“,…

Јанева: Чиста сум и немам никаква вмешаност во случајот „Рекет“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева тврди дека е чиста и дека нема никаква вмешаност во случајот „Рекет“ кој минатата недела го отвори Обвинителството за организиран…

Владата го измами УНЕСКО во Баку: Таму вети еден, овде си носи друг закон

Владата наместо да прифати одговорност и вистински да ја презентира ситуацијата во охридскиот регион на Сесијата на Комитетот за културно наследство во Баку, тие одлучија…

(Видео) Разговорите со лажниот Порошенко ги сведочеле и советници, одговорност кај службите нема да има

Измамениот премиер Зоран Заев вели дека никогаш не седел сам на државничките разговори за кои што секогаш се прават и записници. Во кабинетот со него,…