Press "Enter" to skip to content

Привршува истрагата против Жан Митрев, со милион евра гарантира дека нема да бега

Обвинителството сослушало повеќе од осумдесет отсто од сведоците – жртви на третманот со хемофилтрација во болницата „Жан Митрев“  коишто се лекувале од КОВИД 19. Според…

Обвинителството оформи предмет по допрен глас по документарниот филм „Нечиста крв“

Денеска во ИРЛ стигна и кривична пријава против Жан Митрев, неговата болница и вработени лица, а ја поднел адвокатот Асмир Алиспахиќ пред три месеци во…

Важна информација за истражувањето „Нечиста крв“

Почитувани граѓани, ИРЛ ви се заблагодарува за интересот кој го изразивте по повод новиот истражувачки документарен филм „Нечиста крв“ кој вчеравечер се емитуваше на МРТ1…

Судијката Ристова во одбрана на пристапот до правда за работниците

По цели пет години на 08 април (петок) конечно започна судската расправа која треба да даде одговор кои се причините за смртта на работникот Мијалчо…