Press "Enter" to skip to content

Дозиран оптимизам во штабовите на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ, ДУИ слави

Првите партиски пресови по завршувањето на изборниот молк покажуваат дозиран оптимизам, но атмосферата во штабовите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ покажува и несигурност во однос…

Локални шерифи: Паѓа бетонската база на Нефи Усеини

Општината Охрид денеска почна да ја урива бетонската база во сопственост на фирма на охридскиот бизнисмен Нефи Усеини, јави дописничката мрежа на дигиталната редакција “Сакам…

Локален шериф Љубисав Иванов Sинго: Национални богатства, приватни раце

Важи за домашен олигарх. Има репутација на безмилосен и одмаздољубив човек којшто не трпи критика и спротиствавувања. Има бизниси кои му носат стотици милиони веќе…

Брзите тестови “Биозек” предмет на реакции и истраги во странство, во Македонија слободни на пазарот

Брзите имунолошки тестови се користат вообичаено за скрининг на населението со цел да се утврди кој стекнал имунитет. Скрининг најавува и министерот Венко Филипче, но…