Press "Enter" to skip to content

Несигурни дијагнози: Како лажно декларирани холандски тестови за КОВИД од Кина завршија во Македонија, САД и земјите на ЕУ

Брзиот имонулошки тест којшто во Македонија се нудеше во болницата “Систина”, не е од холандски производител како што се тврдеше, а се откри дека и лажно се декларира како попрецизен одошто е.  Тестот за кој се тврдеше дека е 92,9 проценти прецизен, според експертите е обично “ѓубре”. Тимот репортери откри далеку поголеми проблеми на глобално ниво со овој тест. Тестот е кинески и не е прецизен, препакуван е во Холандија…

Доналд Трамп: Порано шпионите поинаку ги решававме

Американскиот претседател Доналд Трамп ја отфрли жалбата која против него ја изнесе свиркач кој бил службеник на ЦИА. Претседателот ги спореди акциите на свиркачот и оној кој му ги обезбедил информациите со предавство и шпиунажа. Во говорот кој Трамп го одржа зад затворени врати, а потоа се појави во американските медиумми, тој најстрого го осудува свиркачот. „Сакам да знам која е таа личност, кој му ги дал информациите на свиркачот.…

Клинтон: Американскиот претседател ја предаде нашата држава

„Американскиот претседател ја предаде нашата земја, ова не е политичка изјава, таа е сурова реалност и ние мора да дејствуваме. Тоа е јасна закана по вредностите што не прават силни и слободни“, напиша на „Твитер“ Хилари Клинтон, поранешната државна секретарка на САД, Таа вели дека го поддржува предлогот за импичмент на Трамп. Претставничкиот дом на САД вчера покрена формална истрага за тоа дали треба да се отповика претседателот Доналд Трамп…

Ќе „изгори“ ли Роџер Стоун, човекот кој го донесе Доналд Трамп на тронот

Контроверзниот и озогласен Роџер Стоун, советник на претседателот на САД, Доналд Трамп и на многу републикански претседатели пред него, вчера на обвинителна клупа во судницата во Вашингтон се изјасни дека е невин за обвиненијата за руското мешање во последните претседателски избори на САД. Стоун во петокот беше уапсен поради тоа што наводно го излажал Конгресот дека немал контакти со Викиликс за украдените електронски пораки на демократите кои и нанеле штета…