Press "Enter" to skip to content

ИРЛ

Ацо Колевски е новиот претседател на Советот на јавни обвинители

Обвинителот Ацо Колевски денеска е избран за претседател на Советот на јавни обвинители. Колевски бил единствен пријавен кандидат и е избран едногласно. По започнувањето на…

Зоран Заев и Биг Мајк: Грандиозни и мистериозни планови

28.8.2019 година Не се случува често светска бизнис естрадна ѕвезда да го спушти својот приватен авион на скопскиот аеродром и да најави гламурозна претприемачка авантура…

Судот и одреди 30 дена притвор на специјалната обвинителка Катица Јанева

21.8.2019 година По неколку часа распит во Кривичниот суд, судија на претходна постапка вечерва и одреди 30 дневен притвор на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.…