Press "Enter" to skip to content

Артан Груби бара фер политичка игра за сите партии

Повеќе од 6.000 амандмани се поднесени на двата предлог закони за имени и дополнување на Изборниот законик, поднесени од помалите политички партии, кои добија поддршка…

Кристина Ампева: Текстилните работодавци ќе пријавуваат загуба, за да манипулираат со исплатата на К15

Претседателката на „Гласен Текстилец”, Кристина Ампева во интервју за порталот „МКД“ изрази загриженост дека тексилните работодавци ќе продолжат да манипулираат со задолжителната исплатата на К15,…

Русковска ќе ги истражува новите аудио разговори за случајот „Рекет“

Новите аудио разговори кои денеска беа објавени на „Јутуб“ на кои се слуша како глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев не се во доказите…

Камчев: Јас сум лојален граѓанин и плаќам највисок данок

Бизнисменот Јордан Камчев денеска сведочеше во случајот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски и Катица Јанева, а третиот обвинет Зоран Милески – Кичеец доби…

Прва пресуда во „Рекет“: Милески доби 3 години затвор, Јанева е таа што барала 8 милиони евра

Зоран Милески Кичеец, третообвинет во случајот „Рекет“, денеска беше осуден на три години затвор. На вчерашното рочиште, на големо изненадување на присутните Милески призна вина…

Бојан Јовановски: Колку што сум седел со Катица во ресторан, толку сум седел и со Вилма

„Јас живеев за денот кога ќе можам да зборувам јавно, бидејќи сум мета на јавен линч 5 месеци. На јавната обвинителка не и е прв…

Паркинзи Центар бара најдобар понудувач за кампања со хостеси, билборди и прес конференции

Ќе се потрошат десетици илјади евра на маркетинг услуги. Дел од парите ќе одат за реклама во медиумите, друг дел за пиар агенција којашто ќе…

Премиерот Заев најави борба со „сваровски“ судството

Премиерот Зоран Заев во денешното обраќање до граѓаните преку социјалните мрежи најави борба со „ последни упоришта на заробената правда“. Тој рече дека правосудството мора…

Невена Георгиевска: Дел од тие што пред 4 години организираа протести против загадувањето на воздухот, сега се во Влада

Невена Георгиевска од „О2 Иницијатива“ на денешниот „Марш за чист воздух“ на кој излегоа илјадници граѓани, упати критики кон надлежните за нивната неуспешност во справување…