Press "Enter" to skip to content

Ахмети и Груби на вечера со Заев пред Бадник во Струмица

Груби не признава корупција во ДУИ, но не е шокиран од изјавите на американската амбасада за назначувањето на Ислам Абази за обвинител за организиран криминал. Признава дека имало корупција и криминал во Македонија, па ги повтори старите заложби на ДУИ и СДСМ за ветинг во судството. На вечерата со Заев, сепак не зборувале за маките на граѓаните Македонци и Албанци со правосудството и системската неправда.  Пишува: Бојан Стојановски Започна во…

Пожар во куќата на ДУИ: Војуваат братучедите и другарите

Партиската војна во ДУИ е меч што виси и врз главата на СДСМ. Во разговор со ИРЛ, членовите на таканаречената огнена група велат дека освен нивната непоколебливост, тие можат да сметаат и на поддршката на двоецот Кастриот Реџепи и Скендер Реџепи, и двајцата пратеници во Собранието. Партијата со децении ја следат сериозни обвинувања за корупција и криминал, а афери има за сите вмешани во последниот и масовен пожар во ДУИ.…