Press "Enter" to skip to content

Ременски тврди дека не ги познавала Камчев и Јанева, со Јовановски само другарувале

Пратеничката на СДСМ и почесна претседателка на Меѓународниот сојуз, Фросина Ременски, денеска ги отфрла сите поврзувања со осомничените од „Рекет“. За повеќето од нив таа вели дека ги познава само од телевизија. Ременски по тричасовниот распит во Обвинителството, каде даваше исказ како почесен претседател на невладината организација на Бојан Јовановски, даде изјава за новинарите во која ги демантираше шпекулациите за нејзината поврзаност во случајот „Рекет“. „Почесното претседателство или членство, во…