Press "Enter" to skip to content

Груевски на список на обвинителството за приведување за 27 април

Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески денеска се приведени по налог на Обвинителството за организиран криминал и се изведени пред судија на претходна постапка за насилните протести на 27 април 2017 година во Собранието. Од извори од обвинителството ИРЛ дознава дека се трага по поранешниот премиер Никола Груевски, кој е во егзил во Унгарија и по поранешниот разузнавач Никола Бошковски кој бара азил во Грција. Никола Груевски за време…