Press "Enter" to skip to content

Кирацовски: Ниту слика Со Христијан Мицковски ве прави косопственик на неговите хидрцентрали, ниту слика со Боки соучесник во неговите активности

Ниту слика со Христијан Мицковски ве прави косопственик на неговите хидрцентрали, ниту слика со Боки соучесник во неговите активности, напиша на „Твитер“ пратеникот и поранешен пратеник на СДСМ, Александар Кирацовски. Кирацовски во петокот беше на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција каде што даваше исказ за случајот „Рекет“. Пратеникот ги отфрли обвинувањата во медиумите дека посредувал при средбите на притворениот Бојан Јовановски со бизнисмени и градоначалниц и дека…

Избор на истражувачките новинари: Предлози до Заев за операцијата „Метла“

Тендери за школските другари на Заев, сомнителни тендери во здравството и бегство од одговорност во аферите од животна средина. Колегите Владо Апостолов, Менче Атанасова – Точи и Александар Димитриевски на виделина изнесоа многу валканици за минатата  власт, за многу од нивните стории денес гледаме и судски завршници и истраги. Но, за ИРЛ одбраа по една тазе афера за која тие пишувале за новата власт на СДСМ и ДУИ, а која…