Press "Enter" to skip to content

Клинтон: Американскиот претседател ја предаде нашата држава

„Американскиот претседател ја предаде нашата земја, ова не е политичка изјава, таа е сурова реалност и ние мора да дејствуваме. Тоа е јасна закана по вредностите што не прават силни и слободни“, напиша на „Твитер“ Хилари Клинтон, поранешната државна секретарка на САД, Таа вели дека го поддржува предлогот за импичмент на Трамп. Претставничкиот дом на САД вчера покрена формална истрага за тоа дали треба да се отповика претседателот Доналд Трамп…

Ќе „изгори“ ли Роџер Стоун, човекот кој го донесе Доналд Трамп на тронот

Контроверзниот и озогласен Роџер Стоун, советник на претседателот на САД, Доналд Трамп и на многу републикански претседатели пред него, вчера на обвинителна клупа во судницата во Вашингтон се изјасни дека е невин за обвиненијата за руското мешање во последните претседателски избори на САД. Стоун во петокот беше уапсен поради тоа што наводно го излажал Конгресот дека немал контакти со Викиликс за украдените електронски пораки на демократите кои и нанеле штета…