Press "Enter" to skip to content

(ВИДЕО) Дали може Камчев од жртва да стане обвинет во „Рекет“

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески за ИРЛ изјави дека обвинителството не постапува селективно кон ниту едно лице за кое има индиции или докази дека е…

(ВИДЕО) Јовески за ИРЛ: Не се мешаме во работата на судиите, Русковска беше разочарана

Јавниот обвинител Љубомир Јовески во интервју за ИРЛ вели дека неговата колешка Вилма Русковска реагирала импулсивно и не станува збор за притисок врз апелационите судии…

(ВИДЕО) Партиите си поделија 4 и пол милиони евра од буџетот

Вкупно 39 политички партии оваа година добија пари од буџетот согласно новиот Закон за финансирање на политичките партии. Исплатени се 4.583.000 евра, а дополнително треба…

(ВИДЕО) Тензиите и тепањата на Клиника – горка илустрација за длабоко корумпираниот систем

Ако сите протестираат, вклучително и министерот, тогаш што го предизвикува насилството врз лекарите и каде треба да се бара одговорноста Пишуваат: Влатко Чаловски и Давид…